У період по 30 вересня 2018 року фінансування страхувальників здійснювалось відповідно до Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 р. № 26.

Нормами зазначеного Порядку не передбачалось надання страхувальниками повідомлення про проведення виплат матеріального забезпечення застрахованим особам, а отже, якщо заява-розрахунок була надана до робочого органу виконавчої дирекції Фонду в період по 30 вересня 2018 року, таке повідомлення до робочого органу не надається.

З 01 жовтня 2018 року набув чинності Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 12 (далі – Порядок № 12).

Відповідно до п. 10 Порядку № 12 після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник надає повідомлення про проведення виплат за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.

Отже, повідомлення про проведення виплат матеріального забезпечення застрахованим особам слід надавати до робочого органу виконавчої дирекції Фонду у разі, якщо заява-розрахунок надавалась у період з 01 жовтня 2018 року.

Таким чином Фонд відповів на запитання: чи треба подавати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, якщо виплата допомоги відбулася після 01.10.18, але заява-розрахунок за старою формою була подана до 01.10.18?

Відмітимо, що у матеріалі «Новий порядок отримання лікарняних (декретних) від Фонду соцстраху діє з 1 жовтня» відмічалося, що Фонд може наполягати, аби всі виплати з датою їх отримання працівниками 01.10.2018 та пізніше вносилися до повідомлення, яке подають у Фонд. Однак цього, як бачимо, не сталося. І звітували треба лише по тим заявам-розрахункам, які подано із 01.10.2018 та пізніше.

 

Про заповнення оновленої форми заяви-розрахунку читайте у матеріалі «Нова форма заяви-розрахунку для лікарняних (декретних): аналізуємо роз’яснення Фонду» газети «Інтерактивна бухгалтерія.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»