Платник ПДВ здійснює операції зі списання товарів. При цьому вартість таких товарів включатися до собівартості наданих платником послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ. Чи потрібно у такому випадку нараховувати компенсуючі ПДВ- зобов’язання?

Відповідь податківців стосовно цього давно вже усталилася. Вкотре вони зазначили: якщо підприємством здійснюється списання товарів, вартість яких буде включатися до собівартості наданих платником послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, такі товари вважаються такими, що використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, тому податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ при списанні таких товарів не нараховуються.

Див. ІПК ДФСУ від 06.11.2018 р. № 4713/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про нарахування компенсуючих ПДВ-зобов’язань ми розповідали в матеріалі «Компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ: коли їх необхідно нараховувати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»