Чи оподатковується ПДФО та військовим збором сума коштів у вигляді грошової компенсації вартості неякісного товару, відшкодування у вигляді індексу інфляції та трьох відсотків річних від простроченої суми, що виплачуються ФО за рішенням суду? Це питання розміщено в підкатегорії 103.02 «ЗІР».

Але, на жаль відповідь податківців закінчується тим, що вони вимагають детального вивчення документів (матеріалів), що стосуються обставин справи, зокрема рішення суду.

У той же час були наведені загальні норми щодо оподаткування доходів фізосіб.

Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, визначений ст. 165 ПКУ. Разом з тим перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, встановлений п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб і військового збору в бюджет здійснюються в порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Тому платникам податків за відповіддю на поставлене запитання потрібно звертатися за ІПК до ДФС, надавши відповідні документи до запиту.

 

Читайте також статтю «ПДФО та військовий збір: оподаткування й заповнення форми № 1ДФ» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»