Ситуація: ДФС анулювала ПДВ-реєстрацію підприємства на підставі пп. "г" п. 184.1 ПКУ. Після чого підприємство цього ж місяця повторно зареєструвалось платником ПДВ. В ході попередньої ПДВ-реєстрації підприємство придбало необоротні активи (товар). Останні використовувались та використовуються підприємством в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності.

В зв'язку із цим у підприємства виникли запитання, зокрема:

  • яким чином визначати  податкові зобов'язання з ПДВ по товарних залишках, набутих в період попередньої реєстрації платником ПДВ;
  • чи можна перенести у декларацію суму від'ємного значення ПДВ, що виникла у підприємства за період попередньої ПДВ-реєстрації.

Податківці, у своїй відповіді, зазначили, що підприємство, у якого на момент анулювання попередньої реєстрації платника ПДВ обліковувалися необоротні активи (товари), суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, які не були використані в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності, було зобов'язане не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку визначити податкові зобов'язання за такими активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування та відобразити їх у декларації за останній звітний період.

При повторній ПДВ-реєстрації у підприємства не виникає обов'язку та підстав для коригування податкових зобов'язань з ПДВ, нарахованих згідно п. 184.7 ПКУ за активами, що були придбані підприємством в період попередньої реєстрації як платника ПДВ.

При цьому право на перенесення у декларацію суми від'ємного значення ПДВ, що виникло за період попередньої ПДВ-реєстрації, відсутнє, оскільки в такій звітності відображаються результати діяльності починаючи з дати поточної реєстрації платником ПДВ.

Див. ІПК ДФС від 06.11.2018 р.  № 4720/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Добровільне зняття з реєстрації платника ПДВ: процедура та податкові наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»