10 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день бухгалтера.

Ми вирішили нагадати вам декілька фактів з історії цієї великої професії.

1. Слово «бухгалтер» виникло від німецьких «buch» – книга і «halten» – держатель, власник. Але історики стверджують, що професія існувала вже в Стародавній Індії, де бухгалтери вели облік сільськогосподарського виробництва, та в Єгипті, де облік називали таємницею богів та посвячували в нього лише найдостойніших.

2. Девіз бухгалтерської справи — «Наука, довіра, незалежність!».

У бухгалтерів є свій Міжнародний герб, його розробив французький учений Жан Батіст Дюмарше (1874–1946). Герб цієї професії складається із трьох фігур:

  • Сонце символізує, що бухгалтерський облік освітлює стан справ у бізнесі;
  • Ваги символізують баланс;
  • Крива Бернуллі підкреслює нескінченність та безперервність обліку...

3. Ви думаєте що бухгалтерія - це рутина? Насправді це не так.

  • Бухгалтери мало не щодня щодня рятують світ, проте далеко не завжди можуть про це розповідати.
  • Бухгалтери ризиковані – вони ходять по лезу ножа, не відриваючись від офісного крісла.
  • Бухгалтери вирішують проблеми тих, хто часто про них не має навіть гадки.

Ви здивуєтесь, але свого часу бухгалтерами працювали такі видатні особистості як: французький модельєр П’єр Карден, королева косметики Елізабет Арден, відомий у всьому світі новеліст О. Генрі, родоначальник всесвітньо відомої фінансової династії Майер Амшель Ротшильд і навіть король мафії Аль Капоне!

4. Якщо порівняти кількість жінок і чоловіків у бухгалтерській професії – співвідношення виявиться близько 80% на 20% на користь жінок. У Києві чоловіків-бухгалтерів іще менше – близько 15%.

Чому така різниця?

Бухоблік вимагає неймовірної посидючості й постійного зосередження — ці якості більше притаманні жінкам. Щодо чоловіків, то вони більше прагнуть працювати на керівних посадах. Це підтверджує й статистика, згідно з якою 90% керівників — саме чоловіки.

 

Шановні бухгалтери!

Щиро вітаємо вас з професійним святом, з Міжнародним Днем Бухгалтера! Легкої вам звітності, слухняних цифр, багато вільного часу для близьких та коханих. Незабутнього вам свята!
 

Завжди ваша команда видання «Інтерактивна бухгалтерія»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»