Затверджено Перелік документів, що створюються під час діяльності Державної архівної служби України, державних та інших архівних установ України, спеціальних установ страхового фонду документації, із зазначенням строків зберігання документів (наказ Мін’юсту від 18.11.2013 р. № 2433/5, даліПерелік). Щоправда, він не зазнав значних змін порівняно із своїм попередником (наказ Державного комітету архівів України від 25.06.2010 р. № 88).

Проте зверніть увагу: Перелік не включає типову управлінську документацію, зокрема: з питань організації системи управління, планування, фінансування, обліку та звітності, роботи з кадрами, адміністративно-господарського обслуговування тощо. Його побудовано за функціонально-галузевою ознакою із розміщенням документів у розділах за ступенем значущості їх видів та питань, що в них відображаються. При цьому знищувати документи без попереднього проведення експертизи їх цінності заборонено, а відбір справ на архівне зберігання чи знищення лише за заголовками в номенклатурі справ, описах або на обкладинках справ не допускається.

Важливо: обчислення строків зберігання документів проводиться з 1 січня року, який іде за роком завершення їх діловодством. Наприклад, обчислення строку зберігання справ, завершених діловодством у 2012 році, починається з 1 січня 2013 року.

Наказ Мін’юсту «Про затвердження Переліку документів, що створюються під час діяльності Державної архівної служби України, державних та інших архівних установ України, спеціальних установ страхового фонду документації, із зазначенням строків зберігання документів» від 18.11.2013 р. № 2433/5.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 06.12.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»