Платник ПДВ придбав товари/послуги, необоротні активи за рахунок асигнувань загального фонду бюджету, а саме здійснив операції по:

  • закупівлі молока для працівників, які зайняті на роботах з шкідливими умовами праці;
  • проведенню капітального та поточного ремонту приміщень, які використовуються одночасно при наданні платних послуг та здійсненні гідрометеорологічного обслуговування органів влади на безоплатній основі;
  • придбанню товарів/послуг або необоротних активів, які використовуються одночасно при наданні платних послуг та здійснення гідрометеорологічного обслуговування органів влади на безоплатній основі.

Чи включаються суми ПДВ сплачені за такими придбаннями до складу податкового кредиту?

Ось що стосовно цього зазначили податківці.

Суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником ПДВ у зв’язку з придбанням молока для працівників (спецхарчування), капітального та поточного ремонту приміщень, придбання товарів/послуг або необоротних активів, включаються до складу податкового кредиту за умови наявності відповідного документального підтвердження (податкових накладних/розрахунків коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН, митних декларацій, інших документів, передбачених п. 201.11 ПКУ).

Такий висновок зробило ГУ ДФС у Луганськiй областi в ІПК від 02.11.2018 р. № 4685/ІПК/12-32-12-01-07.

Утім, в цій консультації так і не прозвучало чітких настанов щодо необхідності нарахування компенсуючих ПДВ-зобов’язань відповідно до норм п. 198.5 ПКУ. Хоча й ця норма згадувалася. Тому не виключаємо, що за виконання певних умов такі ПДВ-зобов’язання потрібно буде нарахувати.

 

Про нарахування компенсуючих ПДВ-зобов’язань ми розповідали в матеріалі «Компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ: коли їх необхідно нараховувати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»