Ширша градація ставок акцизного податку для авто з різним об’ємом двигуна, значно дешевша вартість митного оформлення в перші три місяці дії нових законів, а також спрямування всіх митних платежів до Пенсійного фонду – головні зміни в редакції до другого читання законопроектів, спрямованих вирішити питання масового ввезення в Україну авто з європейськими номерами.

Про результати розгляду проектів законів № 8487  та № 8488 розповіла Голова Комітетом ВРУ з питань податкової та митної політики на засіданні, що відбулося 6 листопада 2018 року.

За словами Голови Комітету Ніни Южаніної, як це і було передбачено в редакції відповідного законопроекту, схваленого в першому читанні, розмір акцизного податку обчислюватиметься за економічно обґрунтованою формулою:

Базова ставка х Коефіцієнт (двигун) х Коефіцієнт (вік) = Сума акцизного податку.

Проте, для того, щоб диференціювати вартість митного оформлення для різних за класом авто, в редакції до другого читання змін до Податкового Кодексу України були запропоновані нові базові ставки.

«Для доступних бензинових авто з об’ємом двигуна до 3000 см3 ми запропонували базову ставку 50 євро, у той час, як для більш потужних, а отже дорожчих машин, об’єм двигуна яких перевищуватиме 3000 см3, застосовуватиметься ставка 100 євро», – розповіла вона членам Комітету.

Відповідна градація передбачена і для дизельних транспортних засобів: до 3500 см3 – 75 євро, понад 3500 см3 – 150 євро.

Інша значна зміна – обмеження коефіцієнту віку, максимальний показник якого нині встановлено на рівні 15, у той час як раніше він відповідав фактичній кількості років кожного конкретного авто.

«Відтак навіть для автомобілів 2000 року випуску коефіцієнт віку, застосування якого суттєво впливає на розмір акцизного податку, не перевищуватиме 15», – роз’яснила Ніна Южаніна.

Значною поступкою Голова Комітету назвала й введення нових тимчасових коефіцієнтів 0,5 та 0,75, що застосовуватимуться до розміру акцизного податку за умови митного оформлення автомобілів, ввезених на митну територію України в режимах транзиту та тимчасового ввезення, у перші три місяці з дати набрання чинності зазначених законів.

«Після набрання чинності Тимчасовим порядком митного оформлення транспортних засобів, розробленого та затвердженого Кабінетом Міністрів України, протягом 30 днів, але не більше 60, акцизний податок може бути зменшено вдвічі, а в наступні – на чверть», – підкреслила вона.

Іншу виняткову зміну пропонується внести до Митного кодексу України. Згідно з нею протягом 180 днів з дати набрання чинності відповідного закону митне оформлення транспортних засобів, що були ввезені на митну територію України в останні 4 роки в митних режимах транзиту та тимчасового ввезення, здійснюватиметься відповідно до тимчасового порядку, де будуть чітко прописані всі процедури та митні формальності.

При цьому митне оформлення авто, щодо яких не були дотримані строки та вимоги митних режимів, здійснюватиметься після сплати належних митних платежів, а також добровільної сплати власниками таких авто коштів в розмірі 8500 гривень, що звільнить від адміністративної відповідальності осіб, які ввезли зазначені автомобілі на територію України.

Законопроекти № 8487 та 8488 включені до порядку денного засідання ВРУ на четвер, 08.11.2018. Тож цілком ймовірно, що вже сьогодні вирішиться доля «євроблях».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»