ТОВ – платник податку на прибуток здійснило компенсацію витрат споживача на повернення товарів в рамках виконання гарантійних зобов’язань при проведенні роздрібного продажу товарів через Інтернет-магазин. Чи діятиме у цьому випадку «штрафна» різниця з податку на прибуток?

Відшкодування продавцем витрат споживача у зв’язку з поверненням таким споживачем продукції відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-ХІІ (далі Закон № 1023) не підпадає під визначення неустойки (штрафу, пені) згідно з нормами Цивільного кодексу.

Отже, у разі здійснення платником податку на прибуток компенсації витрат споживача на повернення товарів в рамках виконання гарантійних зобов’язань при проведенні роздрібного продажу товарів через Інтернет-магазин на користь споживача у порядку, встановленому Законом № 1023, різниця для коригування фінансового результату податкового (звітного) періоду відповідно до пп. 140.5.11 ПКУ не виникає.

Див. ІПК ДФСУ від 02.11.2018 р. № 4667/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

 

Більше про застосування штрафної різниці з податку на прибуток читайте в матеріалі «Штрафи, пені, неустойки: різниця з податку на прибуток» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»