Головне управління ДФС у Закарпатській області повідомляє, що відповідно до п.п. 54.3.3 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, передбачених ПКУ або ін. законодавством, якщо згідно з податковим та ін. законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов’язань з окремого податку або збору є контролюючий орган.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в т. ч. їх часток, які перебувають у власності фізосіб, обчислюється на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами держреєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Отже, нормами ПКУ встановлений обов’язок нарахування контролюючими органами сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за попередній (попередні) податкові (звітні) періоди, в т. ч. у разі подання фізособою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) письмової заяви для проведення звірки даних.

 

Освіжити в пам’яті загальні правила складання звітності з податку на нерухомість й пересвідчитися, чи не з’явилося, бува, нових рекомендацій податківців щодо окремих нюансів її заповнення можна за допомогою матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»