Доволі часто у платників ПДВ виникають розбіжності між податковими зобов’язаними та податковим кредитом через неправильне заповнення уточнюючого розрахунку у разі самостійного виправлення помилок.

При подачі уточнюючого розрахунку слід враховувати таке:

  • якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ПКУ);
  • у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію тільки щодо уточнених показників (п. 8 р. VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказу Мінфіну України від 28.01.2016 р. № 21). Особливо це стосується додатка 1 і додатка 5 до декларації з ПДВ.

Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному ст. 50 ПКУ.

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомив Офіс великих платників податків ДФС.

 

Про виправлення помилок у ПДВ-декларації ми розповідали в таких матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»