Громадська організація, яка експлуатує автостоянки, розташовані на земельних ділянках міста, визначені рішеннями місцевих рад як місця цілодобової стоянки автотранспорту, поцікавилася у податківців про обов’язок сплати збору за місця для паркування транспортних засобів (далі - Збір).

Також вказується, що всі цілодобові стоянки побудовані та облаштовані за рахунок членських внесків. Однак земельні ділянки, на яких розташовані автостоянки, не сформовані відповідно до вимог Земельного кодексу України.

Податківці пояснюють, що платниками Збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради  або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі - ОМС), організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках (пп. 268.11.1.1 ПКУ).

Умовою сплати Збору є рішення відповідного ОМС, згідно з яким земельні ділянки під автостоянками відведені  для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, та якими на громадську організацію покладено обов’язки з організації та провадження такої діяльності.

Однак, громадська організація не повідомила про підстави, згідно з якими експлуатує автостоянки, про статус цих стоянок/паркінгів, зокрема, чи належать вони до комунальної власності, не надала копій рішень органів місцевого самоврядування щодо відведення земельних ділянок під цілодобові стоянки автотранспорту.

Див. ІПК ДФС від 30.1.02018 р.  № 4636/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»