Ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізособи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, запропоновано оподатковувати ПДВ.

Відповідну ініціативу внесено в урядовий законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів (№ 9260).

Наразі звільнено від оподаткування поштові посилки із-за кордону на користь фізосіб фактурною вартістю не більше 150 євро.

Для застосування вказаної у законопроекті норми пропонується встановити перехідний період з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року, протягом якого, у першому півріччі 2019 року ПДВ будуть оподатковуватись товари, сумарна фактурна вартість яких перевищуватиме еквівалент 150 євро.

 

які особливості обліку інвалютних операцій, коли та як рахувати курсові різниці та інші валютні питання допоможуть розібратися матеріали теми тижня «Валютні операції».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»