Компенсація за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання – це грошова сума, що надається споживачу у разі недотримання енергопостачальником або електророзподільним підприємством гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання.

Сплачується така сума шляхом врахування компенсації як авансової плати за спожиту електричну енергію на наступний розрахунковий період.

На думку податківців, сума такої компенсації вважається доходом споживача і оподатковується ПДФО (18 %) та військовим збором (1,5 %).

При цьому податковим агентом виступає сам енергопостачальник, який здійснює нарахування (виплату) споживачу зазначеної компенсації.

Див. ІПК ДФС від 22.10.2018 р.  № 4510/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Чи обкладається ПДВ компенсація за недотримання стандартів якості електропостачання" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»