До контролерів звернулись із питанням, чи має право працівник розраховуватися за придбані для підприємства ТМЦ з використанням картки «ключ до рахунку» без оприбуткування в касі, та чи потрібно в такому випадку подавати авансовий звіт.

Відповідь фахівців ДФСУ, розміщена в підкатегорії 109.15 системи «ЗІР», виявилася, на жаль, малоінформативною: контролери відзначили, що ані Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (даліПоложення № 148), ані іншими нормативно-правовими актами не визначено поняття «картки «ключ до рахунку»».  Тож для отримання відповіді на поставлене запитання податківці порекомендували звернутися до НБУ як до розробника Положення № 148.                                                                            

 

Про наслідки придбання ТМЦ для підприємства за власні кошти та позиції офіційних органів з цього питання можна почитати у матеріалі «Працівник за власні кошти придбав товар для підприємства: податкові наслідки» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»