Резидент – платник ПДВ отримав послуги від нерезидента на митній території України. Утім не склав своєчасно податкову накладну та не задекларував податкові зобов’язання за такою операцією. Чи можна у такому випадку сформувати податковий кредит?

Ось що стосовно цього зазначили контролери.

Якщо за операцією з постачання послуг нерезидентом отримувачем послуги не задекларовано податкові зобов’язання та не складено податкову накладну на таку операцію, такий платник податку повинен відобразити податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації звітного періоду в якому здійснено операцію з отримання послуг від нерезидента. На суму податкових зобов’язань необхідно скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну (за умови, що з дати виникнення податкових зобов’язань не минуло 1095 днів).

І, тоді платник ПДВ матиме право на податковий кредит. Причому право на податковий кредит за такою операцією виникає в тому податковому періоді, в якому таку податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.

Див. роз’яснення у підкатегорії 101.24 системи «ЗІР».

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» послугам, отриманим від нерезидента, ми присвятили матеріали:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»