Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров'я, у тому числі закладів охорони здоров'я - комунальних некомерційних підприємств, що уклали договори з Національною службою здоров'я України на надання первинної медичної допомоги, відповідно до норм БКУ мають здійснюватися з відповідних бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад.

Відповідний висновок зроблено Мінфіном у листі від 28.09.2018 р. № 07050-11-2/25432.

Пояснюється це тим, що відповідно до пп. "г" п. 3 ч. 1 ст. 89 БКУ видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальними закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, здійснюються з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад.

При цьому ст. 1036 БКУ визначено, що на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров'я, визначених у п. 3 ч. 1 ст.  89 та у п. 3 ч. 1 ст. 90 БКУ, може спрямовуватись додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.

Тож з позиціє Мінфіну, відмова місцевих органів влади щодо здійснення за рахунок місцевих бюджетів видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров'я, що уклали договори з Національною службою здоров'я України на надання первинної медичної допомоги, не відповідає нормам БКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»