Загальні вимоги щодо заповнення листка непрацездатності (далі – ЛН), а саме:

  • лицьовий бік бланка ЛН заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медпрацівником з медичною освітою;
  • зворотній бік бланка ЛН заповнюється за місцем роботи застрахованої особи;
  • записи в ЛН здійснюються розбірливим почерком, без помарок, синім, фіолетовим або чорним чорнилом, визначено п. 1 Інструкції № 532 від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406. Також даною інструкцією встановлений зразок та технічний опис ЛН.

Крім того, Інструкція № 532 визначає порядок заповнення лицьового боку бланка ЛН. Інших вимог щодо заповнення його зворотного боку, Інструкцією не врегульовано.

Згідно із затвердженим зразком зворотний бік бланка ЛН заповнюється комісією по соцстрахуванню або уповноваженою особою страхувальника, працівниками відповідних структурних підрозділів підприємства, зокрема дані щодо стажу – відділом кадрів або уповноваженою особою.

З огляду на викладене, у разі необхідності зазначення конкретної інформації щодо стажу (у місяцях) Фонд вважає за можливе внесення до відповідної частини бланка ЛН відділом кадрів або уповноваженою особою крім загальних даних щодо стажу (шляхом підкреслення відповідного періоду) ще і додаткової інформації щодо стажу застрахованої особи у місяцях.

За даними Фонду соціального страхування України.

 

Хто має оформлювати листки непрацездатності та як їх оплачувати фізособам, що виконують роботи за ЦПД, читайте у матеріалі видання Інтерактивна бухгалтерія.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»