Якщо нафтопродукти класифікуються за кодом товарної підкатегорії 2710 19 68 10 згідно з УКТ ЗЕД і за описом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД є паливом пічним побутовим, що підтверджено відповідними документами (сертифікатами аналізу, паспортами якості, висновками компетентної експертної установи тощо), то суб’єкт господарювання при здійсненні операцій з реалізації даного товару (продукції) зобов’язаний зареєструватись платником акцизного податку та сплачувати акцизний податок за цими операціями на загальних підставах.

Підприємству, у разі якщо воно буде платником акцизного податку з реалізації пального, необхідно здійснювати реалізацію пального з безумовним виконанням положень законодавства щодо оформлення документів у системі електронного адміністрування реалізації пального (ст.ст. 231 - 232 ПКУ), незалежно від того, чи будуть у нього виникати зобов’язання зі сплати акцизного податку.

Зокрема, якщо підприємство зареєструється як платник акцизного податку з реалізації пального, то на всі обсяги реалізованого (витраченого) пального, у т.ч. використаного для власних виробничих потреб, зобов’язане складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого (витраченого) пального та реєструвати її в ЄРАН.

При цьому, акцизна накладна з типом причини "3" (пальне відвантажено з метою власного споживання) складається на обсяги пального, переданого в межах одного підприємства з метою власного споживання, наприклад, заправки власної техніки через власні паливо-заправні колонки, за відсутності розрахункових операцій.

Відповідні роз’яснення викладені в ІПК ДФСУ від 26.10.2018 р.  № 4597/6/99-99-15-03-03-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»