Ситуація: основний вид госпдіяльності товариства - «Діяльність лікарняних закладів» (код 8610 КВЕД), але воно також має відокремлений структурний підрозділ без права юрособи - філія, яка займається «Вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур» (код 01.11 КВЕД) та  використовує у своїй сільгоспдіяльності приналежні товариству будівлі складів та автогаражів.

Питання: чи можна віднести  товариство до категорії «сільськогосподарський товаровиробник» та як наслідок звільнення належних йому будівель та споруд від оподаткування податку на нерухомість.

ГУ ДФС у Полтавськiй областi в ІПК від 16.10.2018 р. № 4443/ІПК/16-31-12-05-19 підсумовує наступне.

Згідно з п. «ж» п.. 266.2.2 ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Враховуючи викладене, застосування цього пункту ПКУ передбачає, що сільськогосподарський товаровиробник:

  • здійснює сільськогосподарську діяльність відповідно до КВЕД;
  • використовує будівлі, споруди безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
  • будівлі споруди сільськогосподарських товаровиробників, що безпосередньо використовуються у сільськогосподарській діяльності, класифікуються у класі 1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісництва та рибного господарства» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»