На виконання покладених на нього завдань Фонд надає гранти юридичним особам незалежне від форми власності, гранти та стипендії фізичним особам, здійснює інші види підтримки проектів, визначені Положенням про Фонд. Одним з джерел формування коштів Фонду кошти державного бюджету, розмір фінансування Фонду з державного бюджету щорічно визначається в Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік окремим рядком.

У разі прийняття Дирекцією Фонду рішення про надання фінансування певному проекту за рахунок коштів Фонду з отримувачем коштів укладається договір про надання гранту. Умови укладання договору передбачають зазначення об'єктів, на які витрачатимуться кошти, графік платежів, зобов'язання особи, яка отримує кошти, у тому числі щодо звітності, строк реалізації гранту, а також порядок надання доказів на підтвердження належного виконання договору про надання гранту.

Водночас, згідно з ч. 4 п. 292.11 ПКУ при визначенні доходів для платників єдиного податку третьої групи до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Отже, у разі отримання від Фонду коштів у вигляді гранту на підставі укладеного договору, юрособа не включає такі кошти до складу доходу платника єдиного податку.

ІПК від 23.10.2018 р. № 4527/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

 

Читайте також статтю «Курсові різниці в юрособи-єдинника: чи виникає дохід» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»