Загальний порядок виправлення помилок у податкових деклараціях (розрахунках) визначено ст. 50 ПКУ, відповідно до якої виправлення помилки є обов’язком платника податків, а не його правом. При цьому виправити помилку в податковій декларації можна шляхом подачі нової звітної декларації або шляхом подачі уточнюючого розрахунку до відповідної декларації. Коли ж для виправлення помилки в ПДВ-декларації подавати нову звітну декларацію, а коли уточнюючий розрахунок? І, що коли сума самоштрафу не перевищує 50 коп.?

Виправлення помилки в декларації залежить від того, коли платник ПДВ виявить помилку:

  • якщо помилка виявлена до закінчення граничного строку подання декларації за звітний період, у якому вона була допущена, її можна виправити шляхом подання декларації з позначкою «Нова звітна». При виправленні помилки таким способом штрафні санкції не нараховуються, а податкові зобов’язання за декларацією сплачуються у звичайному порядку — протягом 10 к. д., що настають за останнім днем подання декларації;
  • якщо подати декларацію з позначкою «Нова звітна» уже не можна — помилка виправляється шляхом подання уточнюючого розрахунку як самостійного документа. При цьому суму недоплати і штрафу в розмірі 3 % цієї суми слід сплатити до подання уточнюючого розрахунку (пп. «а» п. 50.1 ПКУ). У разі якщо сума штрафу становить менше 50 коп. — вона округлюється до нуля. Тобто, рядок 18.1 графи 6 уточнюючого розрахунку не заповнюється і штраф не сплачується. Якщо ж сума штрафу становить від 50 коп. до 99 коп. — вона округлюється до 1 грн і підлягає відображенню в декларації (рядок 18.1 графи 6 уточнюючого розрахунку) і сплаті.

Не може бути виправлено помилку в раніше поданій податковій декларації з ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку під час проведення документальних планових та позапланових перевірок за відповідний період щодо цього податку.

Таке повідомлення опублікувала на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

 

Виправленню помилок у ПДВ-звітності ми присвятили, зокрема, матеріали сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»