Мінфін взявся за актуалізацію переліку та назв документів, які підтверджують дотримання заборон та обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України.

Зокрема, виключено 15 документів з переліку, які подаються для митного контролю.

Таким чином декларанти отримують можливість шляхом внесення у митну декларацію відповідного цифрового коду повідомити митницю про те, що на товари, які переміщуються через кордон України, не поширюються відповідні заборони та обмеження.

Наприклад,

  • про те, що агрохімікати та пестициди не підлягають державній реєстрації в Україні заявляється декларантом шляхом внесення коду 5056;
  • про те, що товари не є небезпечними відходами – код 5057;
  • про те, що у товарах відсутні озоноруйнівні речовини – код 5216;
  • про те, що товари не є об'єктами регулювання Конвенції CITES – код 5059.

Таке нововведення, за словами чиновників, дозволить, з одного боку, спростити опис товарів у митній декларації, а з іншого – автоматизувати контроль за дотриманням обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України.

Наказ Мінфіну набере чинності через 10 днів після його опублікування на офіційному сайті ДФС.

За матеріалами Мінфіну.

 

Також на цю тему у матеріалі: "Уряд прийняв проект постанови для забезпечення реалізації механізму "Єдиного вікна"" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»