На дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін (п. 201.1 ПКУ). При цьому операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським, річковим та авіаційним транспортом оподатковуються ПДВ за ставкою 0% (пп. 195.1.3 ПКУ). Як же у такому разі правильно заповнити податкову накладну?

Відповідно до норм Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307, при постачанні послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським, річковим та авіаційним транспортом платником ПДВ графи розділу Б податкової накладної заповнюються наступним чином:

 • у графі 2 зазначається номенклатура послуг постачальника (продавця);
 • у разі постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг;
 • у графах 4 та 5 — одиниця виміру товарів/послуг (умовне позначення і код) відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі — КСПОВО). У разі якщо послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання такої послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах, а графа 5 не заповнюється;
 • у графі 6 — кількість (об’єм, обсяг) постачання послуг;
 • у графі 7 — ціна постачання одиниці послуги без урахування ПДВ у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством;
 • у графі 8 — код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання послуг. У разі здійснення операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом платником ПДВ, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, зазначається код ставки 902;
 • графа 9 не заповнюється;
 • у графі 10 — обсяг постачання (база оподаткування) при здійсненні операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом, які підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою згідно з ПКУ.

До розділу А податкової накладної (рядки I – X) вносяться узагальнюючі дані, а саме:

 • у рядку I зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті;
 • рядки II – VII не заповнюються;
 • у рядку VIII зазначається загальний обсяг постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом за ставкою 0 % в розрізі коду ставки 902.

Таке роз’яснення опублікувала ДФС у підкатегорії 101.16 системи «ЗІР».

 

З порядком заповнення податкової накладної можна ознайомитися в матеріалах «Нова податкова накладна в зразках» і «Податкова накладна – 2017: порядок заповнення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»