За словами Міністра соцполітики Андрія Реви, закладена до Держбюджету України 2018 року сума на виплати субсидій для оплати житлово-комунальних послуг містила частку на виплати боргів за попередні періоди, а тому порівняння з аналогічною статтею видатків на наступний рік в абсолютних величинах є некоректним.

"Сума в розмірі 71 млрд. грн. була закладена (до Держбюджету на 2018 рік) з урахуванням боргів за попередні періоди. У цьому році ми закриваємо усі борги за минулі періоди, а на наступний, за нашими розрахунками, потрібною буде менша від цьогорічної сума на 16 млрд. грн", - заявив Андрій Рева.

Міністр також поінформував про те, що кількість отримувачів субсидій залишиться приблизно на тому ж рівні, що й у цьому році.

"На розмір субсидій та на кількість субсидіантів впливають два фактори:

  • розмір тарифів, підвищення яких працює на збільшення субсидій та кількості їх отримувачів;
  • та доходи людей, зростання яких має наслідком зменшення розміру допомоги та отримувачів субсидій.

У 2017 році пенсії зросли в середньому на 37%, і це зростання матиме вплив на призначення субсидій на наступний опалювальний період. Що стосується зарплат, то вони враховуються при призначенні зимових субсидій за перше півріччя 2018 року - за даними Держстату, зростання зарплат по Україні у першому півріччі становило 25 %. Отже, на 23,5 % зросли тарифи, і приблизно таку ж суму зростають соцстандарти по зарплатах і пенсіях. Ми очікуємо, що зростання зарплат та пенсій дозволить розраховувати на те, що кількість субсидіантів у наступному році буде такою ж, як у 2018 році", - пояснив Міністр соцполітики.

Водночас, він зазначив, що система субсидій не призначена для постійного функціонування в існуючих сьогодні масштабах, а є тимчасовим заходом для допомоги людям пройти етап реформи тарифоутворення в комунальній сфері, в умовах, коли люди мають дійсно низькі доходи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»