Сьогодні, 24 жовтня, набуло чинності рішення Київради № 1529/5593 про обмеження продажу пива, алкогольних напоїв і вин у Києві. Нагадаємо, рішення було прийнято ще 27 вересня.

Магазинам, супермаркетам, МАФам заборонено продавати пиво (окрім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої і столові вина з 23:00 до 10:00.

Заборона на реалізацію алкоголю не стосуэться закладів ресторанного господарства (кафе, бари, заклади громадського харчування, ресторани і тому подібне).

Контролювати підприємців, які не виконуватимуть встановлені обмеження, буде Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київради (КМДА).

При виявленні тимчасового порушення продажу алкоголю міські інспектори складатимуть на місці протокол. Потім документ відправлять до відповідних служб ліцензування, після обробки протоколу - або відгук ліцензії на продаж спиртного або штраф.

Крім того, Київрада рекомендувала Головному управлінню Нацполіції активізувати контроль за порушниками, що розпивають алкогольні, слабоалкогольні напої і пиво на вулицях, в закритих спортивних спорудах, в скверах, парках, в громадському транспорті і в інших заборонених законами України місцях. Нагадаємо, кияни і гості столиці зобов'язані дотримувати вимог статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення - інакше їм загрожує штраф від 17 до 136 грн., громадські або виправні роботи, а також арешт до 15 діб.

Нагадаємо, Київрада в 2016 році вже встановлювала такі обмеження на продаж алкоголю, але суд скасував це рішення, оскільки місцева влада не мала таких повноважень.

У березні 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон, який дозволив місцевим органам самостійно визначати час, коли торговим точкам заборонено продавати алкогольні напої.

 

Детальніше про особливості роздрібного продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів читайте у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»