ВС/КЦС визнав неправомірним накладення штрафу, передбаченого ч. 2 ст. 469 МКУ, на особу-власника автомобіля з реєстраційним номером Естонії (постанова від 01.10.2018 р. у справі № 689/1980/16-а). За обставинами справи автомобіль, не знятий з реєстрації в Естонії, був ввезений на митну територію України на підставі митної декларації з метою транзиту, однак у  строки, визначені ст. 95 МКУ (для автотранспорту – 10 діб, у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб), автомобіля не вивіз, натомість продовжує ним користуватись як транспортним засобом, митне оформлення якого не закінчено, без дозволу митниці.

Верховний Суд зазначив, що в ч. 2 ст. 469 МКУ чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не закінчено або які перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем чи поміщені в режим митного складу. Такий митний режим, як тимчасове ввезення, не зазначений у вказаних положеннях МКУ.

 

Суб'єктам господарювання, що мають намір придбати імпортний транспортний засіб, цікавими можуть бути матеріали "Придбання (імпорт) автомобіля в нерезидента за валюту (частина 1)" та "Придбання (імпорт) автомобіля в нерезидента за валюту (частина 2)" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»