Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендував  ВР прийняти за основу законопроект № 9016  щодо приведення  норм  Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  у відповідність до рішення Конституційного Суду  № 6-р/2018 щодо відновлення прав чорнобильців.

Законопроектом пропонується поновити:

  • надання допомоги сім’ям, що мають дітей шкільного віку, які проживають на територіях радіоактивного забруднення;
  • пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам;
  • доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення;
  • збереження за працівниками середньої заробітної плати та стажу роботи при звільненні у зв’язку з відселенням або самостійним переселенням;
  • компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 4 та ряд інших.

Також пропонується скасувати норму про залежність пільг від  величини доходу.

Крім того, відновлюються   виплати сім’ям додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячної компенсації за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи  незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

 

Чи може чорнобилець розраховувати на додаткову відпустку як учасник бойових дій? Відповідь читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»