Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у т. ч. матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізособами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року.

Згідно з пп. "б" п. 176.2 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, звітність за формою № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Сума нецільової благодійної допомоги, як та, що перевищує неоподатковуваний граничний розмір так і — навпаки, відображається у формі № 1ДФ під ознакою доходу "169". При цьому, якщо вона надається платнику податку у негрошовій формі, то у графах За "Сума нарахованого доходу" та 3 "Сума виплаченого доходу" форми № 1ДФ її сума відображається з урахуванням натурального коефіцієнту. Водночас у рядку "Військовий збір" розділу II цієї форми — без урахування коефіцієнта.

Індивідуальна податкова консультація від 08.10.2018 р.  № 4334/6/99-95-42-02-15/ІПК

 

Розглянути практичні ситуації під час заповнення форми № 1ДФ можете в статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»