Громадяни несуть відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Надання субсидії припиняється, якщо громадянин  приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи  (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру  перерахована  сума  субсидії. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з  недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про майнові зміни, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Відповідні норми закріплені Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. № 848. І суди їх враховують при розгляду спорів з приводу повернення субсидіантом наданої субсидії, якщо її призначено неправомірно.

Верховний Суд (Перша судова палата Касаційного цивільного суду) в постанові від 04.07.2018 р. у справі № 598/1874/16-ц розглянув позов управління соціального захисту населення районної державної адміністрації до особи про стягнення надміру виплачених коштів призначеної житлової субсидії.

Причиною позову став факт виявлення недостовірної інформації про витрати на придбання майна на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, які здійсненні протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсудії, а саме: син декларанта, який входить у склад членів сім'ї, здійснив покупку автомобіля «Фольксваген Транспортер» за 138 400 грн, внаслідок цього кошти житлової субсидії є надмірно виплаченими.

Зважаючи, що придбання у власність транспортного засобу «Фольксвагер Траспортер» за 138 400 грн сином відповідача підтверджується довідкою-рахунком  та не спростовано відповідачем належними доказами, суд повністю задовольнив позов управління соцхазисту.

 

Право на застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП) безпосередньо залежить від показника граничного доходу для її застосування. Хто ж має право на ПСП при розмірах мінімальної зарплати та граничного доходу для застосування ПСП у 2018 році читайте за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»