Ситуація: підприємство повернуло імпортоване обладнання іноземному постачальнику – нерезиденту у зв'язку із неможливістю використання.

При цьому операції з вивезення цього обладнання здійснювалось з метою гарантійного ремонту в митному режиміпереробка за межами митної території України (митна декларація з кодом ЕК 61 АА).

В зв'язку із цим податківці нагадали, що відповідно до ст. 163 МКУ, під час переробки товарів за межами митної території України можуть здійснюватися операції, зазначені у ч. 2 ст. 150 МКУ, а саме:

1) переробка товарів, у тому числі: обробка, монтаж, демонтаж, використання окремих товарів, які сприяють чи полегшують процес виготовлення продуктів переробки;

2) ремонт товарів, у тому числі модернізація, відновлення та регулювання, калібрування.

Таким чином вивезене обладнання не підпадає під визначення об'єкта оподаткування згідно зі ст. 185 ПКУ, податкова накладна не складається і, відповідно, не відображається у декларації з ПДВ.

(Див. ІПК ДФС від 12.10.2018 р.  № 4404/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Постачальник-нерезидент замінив несправну запчастину в межах гарантійного ремонту: особливості обліку" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»