На підставі звернень суб’єктів господарювання Держпідприємництвом України проведено робочу нараду з представниками Мінприроди, Міндоходів та Держекоінспекції щодо віднесення деяких видів продукції, зокрема, пелет, гранул, брикетів, для виробництва яких використовується сировина з деревини, до відходів, щодо яких застосовується процедура контролю, передбачена Базельською конвенцією про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням.

За підсумками робочої наради Держпідприємництва проінформувало.

Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів» від 13.07.2000 р. № 1120 (далі — Постанова № 1120), з метою віднесення речовин, матеріалів і предметів до відходів мають виконуватися 3 умови: 1) втрата споживчих якостей; 2) неможливість подальшого використання; 3) рішення власника відходів про утилізацію.

У випадку з гранулами, пелетами, брикетами з деревини такі умови не виконуються. До того ж відсутні небезпечні властивості, визначені наказом Мінприроди від 16.10.2000 № 165, а саме здатність під час транспортування легко займатися або при терті викликати чи посилювати пожежу.

Отже, відсутні підстави для отримання висновку Мінприроди щодо того, підпадають чи не підпадають відходи до Зеленого переліку відходів, які є об’єктом експорту або імпорту, під дію пунктів 6–33 Положення, затвердженого Постановою № 1120, оскільки експорт зазначеної вище продукції здійснюється на загальних підставах.

Окрім того, відповідно до постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України» від 05.10.2011 р. № 1031 деревина у вигляді брикетів, гранул не підлягає екологічному контролю під час вивезення за межі митної території України.

За інформацією офіційного сайта Держпідприємництва

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»