На прохання податківців, Мінфін висловив своє бачення порядку оподаткування податком на прибуток платежів у вигляді роялті на користь інститутів спільного інвестування (далі – ІСІ).

Особливості оподаткування ІСІ полягають у тому, що звільняються від оподаткування кошти спільного інвестування, а саме:

  • кошти, внесені засновниками корпоративного фонду;
  • кошти та інші активи, залучені від учасників ІСІ;
  • доходи від здійснення операцій з активами ІСІ;
  • доходи нараховані за активами ІСІ;
  • інші доходи від діяльності ІСІ (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо).

Разом із тим, у Мінфіні зауважили, що ІСІ є платниками податку на прибуток за базовою ставкою (18%). При цьому ПКУ передбачає звільнення від оподаткування коштів, залучених від учасників ІСІ, та доходів, отриманих від діяльності ІСІ, зокрема у вигляді роялті, а не звільнення ІСІ, як платника податку на прибуток.

Таким чином, у разі нарахування прибутківцем витрат по роялті на користь ІСІ, у такого прибутківця відсутні правові підстави для коригування фінрезультату до оподаткування відповідно до п. 6 пп. 140.5.7 ПКУ.

(Див. лист Мінфіну від 11.10.2018 р.  № 11210-09-5/26481). 

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Роялті: які діють різниці під час визначення податку на прибуток" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»