Яким чином здійснювати використання новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів для застосування на АЗС? На це питання відповіла ДФС в ІПК від 12.10.2018 р. № 4407/6/99-99-08-01-03-15/ІПК.

Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі - новітня модель комплексу), зокрема удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті. Вимоги щодо новітніх моделей комплексів на період експериментального проекту встановлені пунктом 7 Порядку реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, затвердженого Постановою КМУ від 13.06.2018 р. № 472 (далі – Порядок).

Координацію дій щодо реалізації експериментального проекту згідно з пунктом 8 Порядку забезпечує Мінфін, який затверджує на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи перелік новітніх моделей комплексів, які беруть участь у експериментальному проекті. Реєстрація новітніх моделей комплексів у Держреєстрі РРО здійснюється до 1 квітня 2019 року. Користувачами новітніх моделей комплексів згідно з п. 10 Порядку є суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону про РРО та/або які виявили заінтересованість щодо участі із експериментальному проекті та придбали новітню модель комплексу. Пунктом 11 Порядку визначено, зокрема порядок застосування. та відповідальність користувачів новітніх моделей комплексів.

Тож, якщо суб’єкт господарювання виявив заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті та придбав новітню модель комплексу, що включена до Держреєстру РРО, він може застосовувати її для реєстрації розрахункових операцій з урахуванням сфери застосування, визначеної Держреєстром РРО. Можливість видачі електронних чеків визначається технологією, що пропонується виробниками новітніх моделей РРО.

 

Читайте також статтю «Чи можна Z-звіт друкувати в будь-який час доби по закінченню робочої зміни» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»