Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила роботу над Положенням про особливості бухгалтерського обліку операцій інститутів спільного інвестування (ІСІ). Відповідний проект рішення було затверджено на одному з останніх засідань Комісії.

Як розповів Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР: «Підкреслю, що особливості бухгалтерського обліку ІСІ відповідно до Закону України «Про інститути спільного інвестування», який набере чинності наступного року, встановлюються Комісією. У зв’язку з необхідністю формування актуальної нормативної бази Положення було викладено в новій редакції. Зокрема були уточнені та вдосконалені окремі його норми, а також приведені у відповідність до деяких нормативно-правових актів, що регулюють діяльність зі спільного інвестування».

Так, документ визначає особливості бухобліку власного капіталу ІСІ, оцінки їх активів, а також особливості бухобліку діяльності компанії з управління активами у випадку заснування нею пайового інвестиційного фонду.

Положення було погоджено із зацікавленими державними установами, а найближчим часом буде направлено до Мін’юсту для держреєстрації.

За інформацією Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»