Народні депутати на ранковому засіданні ВР 18  жовтня прийняли Кодекс з процедур  банкрутства (законопроект № 8060), яким, зокрема вводиться інститут банкрутства фізичних осіб. Парламент почав розглядати законопроект за повною процедурою учора (в практично порожньому залі розглянули велику частину правок, не підтримавши жодну).

Законопроект був прийнятий за основу 20 березня 2018 року. Голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук повідомив, що при підготовці проекту до другого читання   поступило більше 1335 поправок, 60% з яких враховані повністю або частково, 40% - відхилено.

Кодексом встановлено умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс України з процедур банкрутства викладено у чотирьох книгах:

  • Книга 1. Загальна частина.
  • Книга 2. Арбітражний керуючий.
  • Книга 3. Банкрутство юридичних осіб.
  • Книга 4. Відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс набирає чинності та вводиться в дію через шість місяців з дня його офіційного опублікування, крім положень, які визначають створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків, які набирають чинності та водяться в дію через три місяці з дня офіційного опублікування цього Кодексу.

З моменту набуття чинності цього Кодексу втрачає чинність Закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

З дня набрання чинності цим Кодексом подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу, незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на момент набрання чинності цим Кодексом перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у цих справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Кодекс прийнято з техніко-юридичними правками.

Відмітимо,  експерти вважають, що   інститут  банкрутства неможливо реформувати  без самоврядування арбітражних керівників.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»