Вимогу щодо контролю банками сум ЄСВ під час виплати зарплати висуває ч. 2 ст. 24 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

На реалізацію цієї норми наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 453 і був затверджений Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі ― Порядок № 453), який і нині лишається чинним.

ДФС в ІПК від 12.10.2018 р. № 4413/6/99-99-13-02-01-15/ІПК відповіла на деякі із питань, які стосуються контролю банками даних у довідці-розрахунку (додаток  1 до Порядку № 453).

1. Якщо довідка-розрахунок містить інформацію щодо попереднього періоду, який не дорівнює календарному року, банк не має права приймати таку довідку-розрахунок, оскільки це порушує приписи п. 5 Порядку № 435.

2. Щодо повноважень банку перевіряти на відповідність критеріям клієнтів, яким органом доходів і зборів видано таку довідку-розрахунок.

Обов’язок щодо визначення на відповідність вимогам Порядку № 435 платників ЄСВ, які звернулися за такою довідкою-розрахунком та контролю за дотриманням законодавства про нарахування та сплату ЄСВ платником, якому вже видана довідка-розрахунок, покладено на органи доходів і зборів.

3. Щодо контролю банками рахунків з яких сплачено платником ЄСВ суми допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

При отриманні довідки-розрахунку банки перевіряють на відповідність реквізити, зазначені у довідці-розрахунку та в розрахункових документах на видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати.

4. Щодо випадків зміни клієнтом рахунку.

Заповнення поля, де зазначається номер рахунку у всіх додатках до Порядку № 435 є обов’язковим, при цьому нормами Порядку № 435 не заборонено вказувати декілька рахунків.

 

Нарахування та виплата зарплати, начебто, і звична справа для бухгалтера, однак потребує неабиякої уважності. Тож, аби нічого не упустити й правильно провести виплату зарплати працівникам, підготовлено тему тижня «Виплата зарплати».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»