Замовником можуть встановлюватись і інші критерії оцінки разом із критерієм ціна, у разі якщо закупівля має складний або спеціалізований характер. При цьому питома вага цінового критерію у такому разі не може бути нижчою ніж 70% (крім випадку застосування процедури конкурентного діалогу, за якою ніяких обмежень щодо ваги критеріїв не має).

Разом з тим, Мінекономрозвитку відмічає, що Закон України «Про публічні закупівлі» не містить визначення поняття «закупівля, яка має складний або спеціалізований характер». Тому, віднесення предмету закупівлі до такої, яка має складний або спеціалізований характер, здійснюється замовником самостійно у кожному конкретному випадку, керуючись обставинами і умовами такої закупівлі та виходячи зі специфіки предмета закупівлі.

На практиці широко розповсюджені у використанні замовниками такі критерії оцінки, як ціна разом з умовами оплати, строком виконання, гарантійним обслуговуванням, особливо під час здійснення закупівлі робіт.

Слід зазначити, що такі критерії мають обґрунтовано застосовуватись замовниками, тобто мати аргументовану потребу у їх встановленні та надавати об’єктивну додаткову перевагу під час здійснення оцінки пропозицій.

Слід звернути увагу, що за умови, якщо організація - замовник є, наприклад бюджетною установою та здійснює закупівлю для потреб конкретного обмеженого в часі періоду (наприклад, літнє оздоровлення дітей, яке за своєю суттю може здійснюватись лише протягом трьох місяців) за рахунок коштів, які установі вже передбачені у поточному бюджетному році, встановлення таких додаткових критеріїв оцінки, як наприклад «відстрочення платежу» або «строк надання послуг» не відповідатимуть фактичним умовам такої закупівлі, у зв’язку з чим не можуть розглядатись, як об’єктивно необхідні.

У такому разі перевага, що надаватиметься учасникам із запропонованою максимальною відстрочкою платежу та мінімально можливим строком надання послуги може суттєво впливати на необґрунтоване завищення вартості закупівлі при відсутності об’єктивних та аргументованих обставин у замовника.

Мінекономрозвитку у листі від 08.10.2018 р. № 3304-04/44053-06 пропонує ознайомитись із прикладами закупівель, під час здійснення яких замовник використовував нецінові критерії оцінки тендерних пропозицій:

1. Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням (Програмне супроводження комп’ютерної програми) ДК 021:2015-72260000-5.

2. Нафта і дистиляти (Бензин А-95, бензин А-92, дизельне паливо по бланках дозволу (талонах)) ДК 021:2015 - 09130000-9.

3. Послуги з оздоровлення дітей ДК 021:2015: 55240000-4.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»