Юрособа виступає посередником при закупівлі у фізосіб сільськогосподарської продукції. При цьому виникає питання щодо оподаткування доходів, виплаченого фізособі.

ДФС в ІПК від 09.10.2018 р. № 4342/6/99-99-13-02-03-15/ІПК підсумовує: копія довідки про наявність земельних ділянок, надана фізособою - платником податку (продавцем) юрособі – комісіонеру (покупцю), є підставою для не включення доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника.

Однак, якщо при продажу фізособою власної сільськогосподарської продукції не виконуються умови, визначені пп. 165.1.24 ПКУ, то сума доходу, отриманого від такого продажу, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах. При цьому юрособа – комісіонер (покупець), яка здійснює нарахування оподатковуваного доходу на користь фізособи (продавця) повинна виконати усі функції податкового агента.

 

Під час кожного подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ виникають нові питання. Відповісти на них допоможуть матеріали теми тижня «Форма № 1ДФ».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»