Об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ПКУ, зокрема об’єкти нерухомості, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

Вартість будь-якого об'єкта дарування, що отримується у дарунок обдаровуваними, які не є членами сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення оподатковується за ставкою 5%. Відповідно до п. 174.3 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є обдаровувані, які отримали дарунок. Дохід у вигляді вартості отриманого у дарунок нерухомого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім зокрема, обдаровуваних резидентів, які отримали у дарунок об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, а також тих резидентів, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів дарування. Також вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором.

Таким чином, ДФС дійшла висновку в ІПК від 09.10.2018 р. № 4366/Т/99-99-13-02-03-14/ІПК, що у разі якщо внаслідок розірвання договору дарування дарунок повернуто дарувальнику за взаємною згодою сторін, таку обставину слід розглядати як новий договір дарування. При цьому об’єкт оподаткування виникає у фізособи, якій повернуто подарунок.

 

Читайте також в статті «Як обкладати ПДФО операції з продажу частки у статутному капіталі підприємства» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»