Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому, у відповідності до п.1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442 (далі – Порядок), і ст.13 Закону України «Про охорону праці».

Результати атестації використовуються не тільки для реалізації прав робітників на пільгове пенсійне забезпечення, але й для встановлення пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до Списків № 1 і 2, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

Відповідно до Методрекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці України і Головним санлікарем України від 01.09.1992 р. № 41, атестація робочих місць передбачає комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимогам стандартів, санітарних норм і правил.

Станом на теперішній час, санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу під час атестації робочих місць проводять санітарні лабораторії підприємств, науково-дослідних і спеціалізованих організацій, атестованих у відповідності до «Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу», затвердженого наказом Мінсоцполітики України та МОЗ України від 29.05.2018 р. № 784/1012

Інформаційний перелік атестованих лабораторій розміщено на офіційному сайті Держпраці України в розділі «діяльність», підрозділ «реєстри».

ГУ Держпраці в Донецькій області

 

А, от про атестацію працівників на підприємстві: її обов’язковість, періодичність та  процедуру проведення читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»