Члени фермерського господарства, призвані до Збройних сил України у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, на весь строк їх військової служби звільняються від сплати ЄСВ. Водночас члени фермерського господарства, прийняті на військову службу за контрактом, не звільняються від сплати ЄСВ.

Саме так відповідає ДФС у підкатегорії 301.04.04 «ЗІР».

А все через норму із п. 92 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464, за якою під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", платники ЄСВ, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов'язків, якщо вони не є роботодавцями.

 

За якими видами контрактів роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток? Про це читайте у матеріалі «Військовий облік на підприємстві, гарантії призваним на військову службу».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»