Підприємство, що є платником ЄП третьої групи планує укласти договір відступлення права вимоги боргу третьої особи новому кредитору.

Відповідно до ст. 514 ЦКУ до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов’язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не передбачено договором або законом.

Платник ЄП першої - третьої групи повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє наступне, якщо згідно з договором, за яким ТОВ відступає новому кредитору право вимоги боргу, був передбачений розрахунок у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), та у разі визначення компенсації за відступлення права вимоги боргу також у грошовій формі, то така господарська операція не суперечить умовам передбаченим ТОВ на спрощеній системі оподаткування.

Індивідуальна податкова консультація від 09.10.2018 р. № 4341/ІПК/08-01-12-04-11.

 

Як відображати інвалютні операції в бухгалтерському та податковому обліку. Чи оподатковуються позитивні курсові різниці та які наслідки в податковому обліку після перерахунку інвалюти читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»