За втрату частини зарплати у зв'язку із порушенням строків її виплати передбачена виплата компенсації працівникам.

Компенсація здійснюється у разі затримки виплати зарплати на один і більше календарних місяців (ст. 2 Закону України від 19.10.2000 р. № 2050-III "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати").

Компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом, для цілей оподаткування ПДФО прирівнюються до зарплати та оподатковуються за ставкою 18%.

Отже, компенсація втрати частини зарплати, у зв'язку з порушенням строків її виплати, оподатковується ПДФО за ставкою 18% та ВЗ за ставкою 1,5%.

Сума компенсації включається до фонду оплати праці того місяця, в якому фактично проводиться її нарахування та виплата у відповідності з п.п. 1.6.2 "Інструкції зі статистики заробітної плати", затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.48 ПКУ, ст. 34 Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР "Про оплату праці".

Дану позицію висловило ГУ ДФС у Запорізькій області на своєму веб-порталі.

 

Який штраф застосовують до роботодавців, якщо вони несвоєчасно виплачують зарплату? Чи можуть накласти фінансовий штраф за недотримання 16-денного проміжку між виплатою зарплати про це та інші нюанси, які пов'язані із виплатою зарплати читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»