Кабміном внесено на розгляд ВРУ проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо фіскального механізму запобігання реалізації підакцизних товарів нижче суми податків.

Метою законопроекту є запобігання недонадходженню до бюджету податків, які залежать від ціни реалізації тютюнових виробів, а саме ПДВ та акцизного податку з роздрібного продажу.

Для досягнення мети пропонується тимчасово, до 31 грудня 2024 року включно, запровадити запобіжний фіскальний механізм, що передбачає застосування коефіцієнта 1,4 до мінімального акцизного податкового зобов’язання у разі декларування платником податку максимальної роздрібної ціни у розмірі, меншому ніж мінімальне акцизне податкове зобов’язання із застосуванням коефіцієнта 1,65. Додатково, для унеможливлення уникнення виконання запропонованої норми, пропонується запровадити обмеження щодо зниження цін на тютюнові вироби в роздрібній мережі – не більше 5% від максимальної роздрібної ціни. У разі нехтування запропонованим обмеженням щодо зниження цін на тютюнові вироби проектом передбачено стягнення штрафу із суб’єкта роздрібної торгівлі.

 

Про те як із 2025 р. ДФС визначатиме частку акцизу в середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»