Податківці розробили проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440».

Так, проект передбачає спрощення порядку та зменшення обсягів паперового листування між контролюючими органами та неприбутковими організаціями.

Пропонується скасувати обов’язковість направлення контролюючими органами неприбутковим організаціям паперових копій рішень про включення, повторне включення таких організацій до Реєстру, присвоєння або зміну ознаки неприбутковості. Поряд із цим запроваджується можливість отримання неприбутковими організаціями у будь-який час витягу з Реєстру за бажанням, тобто зазначена дія не є вимогою до організації. Такий витяг може бути сформований у будь-якому контролюючому органі (ДПІ), а не лише в ГУ, яким приймалося відповідне рішення. Для цього неприбутковою організацією формується простий за змістом запит із наведенням основних реквізитів запитувача, який також можна подати в електронній формі.

При цьому передбачається зберегти обов’язковість направлення контролюючим органом платнику паперової форми рішення у разі відмови у включенні або при виключенні неприбуткової організації з Реєстру.

 

Читайте також статтю «Чи мають право неприбутківці провадити підприємницьку діяльність» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»