Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців в їх трудові книжки відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій". Цього вимагає п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58.

Формою акта інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юрособи (фізособи), яка використовує найману працю, передбачена можливість дослідження питання дотримання вимог ч. 4 ст. 48 КЗпП, відповідно до якої до трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.

Тому при проведенні інспекційних відвідувань (невиїзних інспектувань) інспектор праці може дослідити питання щодо внесення до трудової книжки відомості про роботу, в т.ч. дотримання п. 2.14 Інструкції № 58.

Щодо накладення на роботодавців штрафів за порушення вказаних вимог, то відповідно до абзацу 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної зарплати.

Лист Держпраці від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18.

 

Як правильно вказувати в штатному розписі посаду й оклад читайте у матеріалі газети «Інетрактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»