Підприємець-загальносистемник має право включити до складу витрат вартість використаних ПММ. Однак, за словами податківців, відобразити такі витрати він може лише після одержання доходу, який безпосередньо пов’язаний із понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності.

Причому підставою для відображення таких витрат слугують відповідні первинні документи, зокрема: угоди, акти виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортні накладні, розрахункові документи тощо.

Водночас, податківці зауважили, що до витрат можна включати пальне в межах норм витрат ПММ на автомобільному транспорті, затверджених Наказом № 43. У протилежному випадку, витрати ПММ понад такі норми вважаються негосподарськими витратами.

(Див. ІПК ДФС від 02.10.2018 р.  № 4265/Є/99-99-13-01-02-14/ІПК).

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Списання ПММ: як документально оформити" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»