На сьогодні на винагороду за ЦПД і зарплату ЄСВ нараховується за однією ставкою 22%. Проте, ті, хто виконує роботу за ЦПД не мають трудових гарантій згідно із КЗпП. Тож роботодавці часто вдаються саме до укладання ЦПД із особами.

Проте Мінсоцполітики виношує ідею виправити цю ситуацію і зробити роботу за ЦПД більш невигідною. Йдеться про ініціативи, закладені в законопроекті про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування ЄСВ. Звісно, якщо він дійде та ВРУ та буде ухвалений в такому варіанті.

Зокрема, одна із його норм пропонує аби сума ЄСВ становила не меншою ніж подвійний розмір мінімального страхового внеску на місяць за кожну таку застраховану особу для підприємств (установ, організацій) та ФОП, які використовують працю фізичних осіб на умовах строкового трудового договору (контракту) (крім строкового трудового договору, укладеного для заміщення працівника, за яким відповідно до законодавства зберігається місце роботи), цивільно-правових договорів (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з ЄДР).

Однак, для платників, які з дня набрання чинності вказаним законопроектом збільшать базу нарахування ЄСВ в звітному місяці порівняно з базою нарахування ЄСВ платника за попередній місяць, матимуть право на списання сум фінансових санкцій (пені та штрафів) на суму підвищення ЄСВ, а також право на розстрочення сум недоїмки за умови подання протягом року відповідних заяв до органу доходів і зборів.

 

Аби страхувальникам нічого не проґавити під час звітування з ЄСВ, в темі тижня «Звіт з ЄСВ» надано добірку аналітичних матеріалів.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»