Для операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів у п. 187.7 ПКУ визначено спецправило щодо дати виникнення податкових зобов’язань — за датою зарахування таких коштів на банківський рахунок постачальника. На яку ж дату при цьому визнавати податковий кредит покупцю?

Враховуючи те, що п. 187.7 ПКУ визначений особливий порядок виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, дата виникнення права на податковий кредит у платника податку, який здійснює оплату придбаного товару за рахунок бюджетних коштів не може бути визначена раніше дати оплати такого товару.

Таким чином, оскільки у постачальника товарів/послуг, оплата за які здійснюється за рахунок бюджетних коштів, датою виникнення податкових зобов’язань є дата зарахування таких коштів на його банківський рахунок, то податкова накладна складена, на таку операцію на дату відвантаження товарів, є такою, що складена з порушенням вимог п. 187.7 та абз. 1 п. 201.1 ПКУ, а тому не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем – бюджетною установою.

Про це повідомила ДФСУ в ІПК від 08.10.2018 р. № 4316/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про дату формування податкового кредиту ми розповідали в матеріалі «Податковий кредит: правила визнання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»